Menu
Dobry dzień zaczyna się od dobrej kawy
Od kilku lat współpracujemy z renomowaną, opolską palarnią Hard Beans Coffee Roasters. W naszych młynkach znajdziecie specjalnie wyselekcjonowane ziarna, pochodzące z małych, lokalnych plantacji.

Kawa speciality

Rzemieślnicza precyzja oraz indywidualny profil palenia składają się na kawę najwyższej jakości, którą serwujemy dla Was każdego dnia. Smakuje ona świetnie jako espresso z wyraźnymi, orzechowo-czekoladowymi nutami. Idealnie komponuje się także z mlekiem tworząc słodki, nugatowy napój kawowy.

Spróbuj rzemieślniczo palonej kawy

Kawa najwyższej jakości to przede wszystkim starannie wyselekcjonowane ziarna, z których każde ma swoją wyjątkową historię. Zanim zostaną poddane obróbce cieplnej sprawdzana jest ich wilgotność, gęstość oraz wielkość.

Następnie ziarna kawy trafiają do specjalnego pieca, w którym pod czujnym okiem tzw. Roast Mastera nabierają odpowiedniego koloru, smaku oraz aromatu. Kiedy ziarna opuszczają piec, wędrują do działu kontroli, gdzie poddawane są ostatnim testom jakości. Wypalone i poddane kontroli ziarna trafiają do specjalnych opakowań, pozwalających kawie oddychać, usuwając z opakowania CO2 i pozostawiając odpowiednią ilość tlenu. Dzięki nim kawa pozostaje dłużej świeża.

Kawa w opakowaniach
Wyjątkowym smakiem ulubionej kawy możecie teraz cieszyć się także w domu. W naszych kawiarniach dostępne są ziarna Brazylii Colibry zamknięte w opakowaniach 0,5 kg i 1 kg.

Brazylia Colibri

Brazylia Colibri to kawa produkowana w południowym regionie Minas Gerais, w południowo-zachodniej części kraju. Dobra współpraca importera z producentem, pozwila na stworzenie wyjątkowego profilu smakowego kawy, która dostępna jest przez cały rok.

nugat, orzech włoski, czekolada deserowa

region: GUAXUPE, MINAS GERAIS

obróbka: NATURAL

zbiór: 2018

wys. uprawy: 1000 m n.p.m.

odmiany: CATUAI, MUNDO NOVO, TUPI, RUBIT